Bi'Şey Seans

Tıkınırcasına Yeme Bozukluğu Bi'Şey Seans Nişantaşı

Tıkınırcasına Yeme Bozukluğu sık ve fazla yiyecek tükettiğiniz ve yemeyi durduramadığınız bir tanıdır. Birey, yemek yeme dürtüsüne engel olmak istese de genelde başarılı olamaz.

Tıkınırcasına Yeme Bozukluğu Nedir?

Sık ve fazla yiyecek tükettiğiniz ve yemeyi durduramadığınız bir durumdur. Birey, yemek yeme dürtüsüne engel olmak istese de genelde başarılı olamaz.

Yeme davranışından sonra suçluluk duyma, kendine kızma genelde yaygın semptomlar arasındadır. Birey bazen de kusmaya çalışarak suçluluk duygusunu azaltmaya çalışmaktadır. Bu bozukluk ile mücadele eden insanlar normal veya ortalamanın üzerinde kiloya sahip olabilirler. Bir uzmanda yardım alarak kolayca atlatılabilmektedir.

Tedavisi Nedir?

Uzman psikologlar ve uzman diyetisyen yardımı ile tedavi edilebilir. Tıkınırcasına yeme bozukluğu tedavisi için sık kullanılan terapi yöntemi bilişsel davranışçı terapidir. Bununla birlikte aile terapisi ve bireysel terapide tıkınırcasına yeme bozukluğunun tedavisinde kullanılmaktadır. Uzman diyetisyenlerin yapacağı diyet programı ve tedavi süreci ile de bu durumun üstesinden gelmek mümkündür.

Hizmet hakkında ve yağ ölçümü ile ilgili daha fazla bilgi almak için Nişantaşı Bi’Şey Seans Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nin uzman ekibine ulaşabilir ve sorularınıza cevap alabilirsiniz.

Psikoterapinin sizlere uygun olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? https://biseyseans.com/psikoterapi/ yazımızdan daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bize ulaşmak için;

0(212) 231 94 94
0(552) 156 94 94

iletişim numaralarını arayabilirsiniz.

*Blog yazılarımız sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka bir uzmana başvurunuz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Alın!