Bi'Şey Seans

Süeda Çavuşoğlu

Psikolog

suda çavuşoğlu

Hakkında

Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümünden onur derecesi ile mezun olmuş ve ardından başladığı Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans Programı’nda tez dönemindedir. Yüksek lisans programı bünyesinde Psikodinamik Psikoterapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimlerini alan Çavuşoğlu, klinik süpervizyonunu psikodinamik psikoterapi yöneliminde tamamlamıştır ve bu yaklaşımla çalışmalarını sürdürmektedir.

Akademik eğitimi sürecinde birçok kurum ve topluluk bünyesinde gerçekleştirilen çeşitli akademik faaliyet ve sosyal sorumluluk projelerinde yürütücü ve gönüllü olarak yer almıştır. Bakırköy Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Göçmen Ruh Sağlığı Polikliniği ve Özel Fransız Lape Hastanesi’nde klinik stajlarını tamamlamıştır. Kartal Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’nde gönüllü psikolog olarak çalışmıştır.

Türk Psikologlar Derneği (TPD) ve Travma ve Afet Ruh Sağlığı Çalışmaları Derneği (TARDE) üyesi olan Çavuşoğlu, 2018-2021 yılları arasında Türk Psikologlar Derneği İstanbul Şubesi Travma, Afet ve Kriz Birimi idari kadrosunda yer almış, başkan yardımcılığı görevini yürütmüştür. Birim bünyesinde birçok akademik ve sosyal faaliyetin yürütülmesinde rol almakla beraber; Elazığ Depremi, İzmir Depremi ve Ağustos 2021 itibariyle Türkiye’nin birçok ilinde meydana gelen orman yangınları sonrası psikososyal destek çalışmaları gerçekleştirmek üzere TPD bünyesinde kurulan koordinasyon ekiplerinde bulunmuş, afet sonrası çalışmalarının organize edilmesi süreçlerinde gönüllü olmuş, Elazığ Depremi ve 2021 orman yangınları sonrası psikososyal destek sağlamak üzere sahaya giden ilk ekiplerde yer almıştır. 2020 senesinde, Pandemi sürecinde ihtiyaç duyan kişilere çevrimiçi psikolojik destek sağlanması amacıyla İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve içlerinde Türk Psikologlar Derneği’nin de yer aldığı birçok derneğin iş birliğiyle oluşturulan Koronavirüs Enfeksiyonu Online Ruhsal Destek Programı (KORDEP) kapsamında yürütülen çalışmaların koordinasyon sürecine destek olmuştur.

EMDR ve Psikoterapiler Derneği bünyesinde EMDRIA onaylı eğitmen Roy Kiessling’den EMDR I. Ve II. Düzey eğitimini almış ve süpervizyonlarını tamamlamıştır. Türk Psikologlar Derneği’nden Temel Travma ve Travma Saha Çalışması eğitimlerini, Doç. Dr. Sedat Işıklı’dan Kayıp ve Yas Danışmanlığı Eğitimi’ni almıştır.

Çalışmalarını Bi’Şey Seans Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi ve Puhu Psikolojik Danışmanlık Merkezi bünyesinde sürdürmekte olan Çavuşoğlu, ağırlıklı olarak psikolojik travmalar, kayıp ve yas süreçleri, kaygı, depresif duygu durum, duygu ifade etme ve düzenleme güçlükleri, yakın ilişki problemleri, yetersizlik ve değersizlik hisleri, utanç ve suçluluk duyguları, boşluk hissi gibi konular üzerine çalışmaktadır.

Deneyim

 • Stajyer Psikolog – Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi (2018-2019)

 • Stajyer Psikolog – Özel Fransız Lape Hastanesi (2021)

 • Gönüllü Psikolog – Kartal Belediyesi Kadın Danışma Merkezi (2018-2019)

 • Başkan Yardımcısı – Türk Psikologlar Derneği İst. Şube Travma Afet ve Kriz Birimi (2018-2021)

 • Gönüllü – TÇYÖV & TPÖÇG Gençlik Merkezi Projesi (2016-2017)

 • Gönüllü – KAÇUV Hayata Renk Kat Projesi (2017)

Eğitim

 • Bahçeşehir Üniversitesi – Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans

 • Bahçeşehir Üniversitesi – Psikoloji Lisans

 • Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji – Psikodinamik Psikoterapi Eğitimi – Yüksek Lisans

 • Roy Kiessling, EMDR ve Psikoterapiler Derneği – EMDR I. ve II. Düzey Eğitimi

 • Türk Psikologlar Derneği – Temel Travma Eğitimi

 • Türk Psikologlar Derneği – Travma Saha Çalışması Eğitimi

 • Doç. Dr. Sedat Işıklı – Kayıp ve Yas Danışmanlığı Eğitimi

 • Uzm. Psk. Merve Karaburun, Psikoloji Enstitüsü – MMPI ve Klinik Testler Eğitimi

Klinik Psikolog Süeda Çavuşoğlu, Nişantaşı’ndaki Psikoterapi merkezi Bi’Şey Seans’da sizleri bekliyor. 

Herkes Seans'a Ulaşabilsin Diye!

Uzmanım Bi'Şey'de

Randevu Alın!