Bi'Şey Seans

Bu yazıda paylaşımlı ofis türlerinden biri olan paylaşımlı oyun odası hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Aynı zamanda oyun terapisi ve çocuk yogasını merak ediyorsanız yazımızı inceleyebilirsiniz.

Paylaşımlı Oyun Odası için Tıkla

Oyun Terapisi Odası

Paylaşımlı Oyun Odası

Son zamanlarda Deneyimsel Oyun Terapisi ve Çocuk Merkezli Oyun Terapisi olmak üzere çeşitleri artan oyun terapisi çocuklarla çalışmak için yeni bir perspektif bizlere sunmaktadır. Psikologlar bu alanda aktif bir çalışma hayatına geçtiğinden bu yana da oyun odası yeni bir seans odası haline gelmiştir. Yaş aralığına bağlı değişmekle birlikte genellikle oyun terapisi çalışan uzmanlar bu konuda oldukça dikkat etmektedir.

 

Oyun odası düşünülenin aksine sadece oyuncaklar dolu bir alan değildir. Çocukla çalışılabilecek alanın genişliği oldukça fazladır. Buna bağlı olarak da oyun odasının içerisinde bir sistem yer almaktadır. Örneğin meslek çalışanları, aile figürleri, ev odaları gibi birçok alanı temsil eden oyuncakların bulunması gerekmektedir. Çocuklar sembolik bir dil kullandıkları ve bu dil oyun terapisinde önemli bir yere sahip olduğu için çalışma alanınız olan oyun odasının niteliklerinin önemi oldukça fazladır.

Oyun odası aynı zamanda çocukla çalışan diğer uzmanlar için de önem arz etmektedir. Floortime çalışan uzmanlar, fizyoterapistler ve çocuk yogası çalışan yogiler için oyun odası alanının nitelikleri oldukça önemlidir.

Nişantaşı Paylaşımlı Ofis için Tıkla

Çocuk Yogası

Çocuk yogası yetişkin yogasından farklı bir alandır. Yetişkin yoga hareketleri dışında daha sadeleştirilerek  çocuğa entegre edilir. Uzmanlar tarafından grup seanslar yapılabildiği gibi küçük gruplar ya da bireysel seanslar da yapılabilmektedir.

Çocukların fiziksel ve mental sağlıkları için oldukça faydalı olduğunu da unutmamak gerek. Pandemi dönemiyle eve kapanan çocuklar için fiziksel hareket imkanı çocuk yogası ile mümkün. Aynı zamanda gelişim evresinde fiziksel hareketlerin doğru kişiler tarafından verilmesi de önemlidir.

Nişantaşı gibi merkezi bir konumda seans vermek için yer arayan yogiler için Bi’Şey Seans Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’ne bakmakta fayda var. Çocukların fiziksel aktivite yapabilmesi için yeterli alan ve güvenlik önlemleri alınmış odasıyla çocuk yogası çalışan uzmanlar için de yeni bir imkan tanımaktadır.

Güvenilir bir ortam arıyorsanız eğer burası sizler için ideal. Aynı zamanda uygun zemine sahip ve çocuklar için çalışabilme imkanı da bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Alın!