Bi'Şey Seans

bisey-seans-nişantaşı-oyun-terapisi

Oyun Terapisi, çocuklarda var olan sorunları, kaygıyı, uykuya bağlı ya da beslenme problemlerini ortaya çıkartabilen yöntemlerden biridir.

Oyun Terapisi

Çocuklarda var olan psikoloji temelli sorunları, kaygıyı, uykuya bağlı ya da beslenme problemlerini çocuğun kendini doğru ifade etmesini sağlayarak ortaya çıkartabilen yöntemlerden biridir. 3-11 yaş aralığındaki çocuklar uygun yaş grubundadır. Nişantaşı Bi’Şey Seans Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’mizde 2 farklı terapi şekli ile bu alanda hizmet vermekteyiz.

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi

Çocukluk döneminde yaşanılan birçok psikopatolojik durumlarda ve çocukluk çağı kaygı bozukluklarının tedavisinde terapistler tarafından hem dünyada hem de ülkemizde sıklıkla kullanılan yöntemler arasındadır. Sosyal, duygusal, davranışsal ve ilişkisel bozukluklar yaşayan 3-10 yaş arasındaki çocuklar için kulanılan bir yöntemdir.

Deneyimsel Oyun Terapisi

Çocukların korkularını ve akıllarına gelen soruları bilişsel olarak değil, deneyimsel olarak anlayıp o şekilde aktardıkları yaklaşımına dayanmaktadır. Bunun nedeni çocukların rahatsız edici duyguların üzerine düşünememesi, o duyguları farklı ortamlarda çeşitli davranışlar eşliğinde deneyimlemelerine dayanır. 2-11 yaş aralığındaki oyun kurabilen tüm çocuklar için uygundur.

 

Bi’Şey Seans Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi‘nde kapsamlı oyuncaklar ile kurulmuş oyun odası ve oyun terapisi alanında uzmanlaşmış psikologlar eşliğinde Oyun Terapisini deneyimleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için Nişantaşı Bi’Şey Seans Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nin uzman ekibine ulaşabilir ve sorularınıza cevap alabilirsiniz.

Bize ulaşmak için;

0(212) 231 94 94
0(552) 156 94 94

iletişim numaralarını arayabilirsiniz.

*Blog yazılarımız sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka bir uzmana başvurunuz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Alın!