Bi'Şey Seans

Kabul ve Kararlılık Terapisi nedir merak ediyorsan bu yazımız tam sana göre. ACT hakkında merak edilenleri ve nasıl bir terapi yöntemi olduğunu sizler için derledik.

 

Doğru terapist nasıl bulunur merak ediyorsan tıkla!

Kabul Ve Kararlılık Nedir?

Öncelikle, Kabul ve Kararlılık Terapisi sürecinde bireylerin farkındalık kazanması amaçlanmaktadır. Yaşamları boyunca düşündükleri olumsuz düşünceler, hissettikleri duygular, gösterdikleri semptomlar ele alınıp “kabullenme” durumunun gerçekleşmesini hedefleyen bir psikoterapi yöntemidir.

Üstelik, ACT terapistlerine göre kabullenmenin artışı ile bireyin psikolojik esnekliği doğru orantılıdır.

Kabul ve Kararlılık Terapisi sayesinde danışan olumsuz duygu, düşünce ve davranışları kontrol edebilme veya sonlandırma savaşı yerine onlarla beraber yaşamlarının temel akışına ayak uydurmaktadır. Ayrıca, Kabul ve Kararlılık Terapi seanslarında farkındalık egzersizleri yapılıp uygulama ödevleri verilmektedir.

ACT Kimler İçin Uygundur?

Kabul ve Kararlılık; depresyon, anksiyete, yeme bozuklukları, OKB, madde kullanımı, stres ve psikoz gibi gibi durumlarda uygulanır. Aynı zamanda uzmanın uygun görmesi üzerine çoğu danışan için uygun olan ve etkili bir yöntemdir.

Kabul ve Kararlılık Terapisi Kaç Seans Sürer?

Seans sıklığı ve süresi bireyin ihtiyacına ve aynı zamanda uzmanın yaklaşımına göre değişiklik göstermektedir.

Psikolog Hizmetine Nasıl Ulaşabilirim?

Psikolog hizmeti hakkında bilgi almak için Nişantaşı Bi’Şey Seans Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’yle iletişime geçebilir ve sorularınıza cevap alabilirsiniz.

Bize ulaşmak için;

0(212) 231 94 94
0(552) 156 94 94

iletişim numaralarını arayabilirsiniz.

*Blog yazılarımız sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka bir uzmana başvurunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Alın!