Bi'Şey Seans

Dil ve Konuşma Terapisti Kadromuzu
Yakından Tanıyın!

Uzmanlarımız

Doğru bir uzmanla sürekliliği sağlanmış bir seans hizmeti uzun vadede kendinizi daha iyi hissetmenizi, psikolojik bağışıklığınızı güçlendirmenizi sağlayacaktır. 

senem çelebi

Senem Çelebi

Dil ve konuşma Terapisti

feyzanur-ocak-gecici

Feyzanur Ocak

Dil ve Konuşma Terapisti

Dil ve Konuşma Terapisi

İletişim, insanların biyolojik ve psikolojik ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri konusunda çok önemli bir yere sahiptir. Dil ve konuma terapistleri de iletişim ile ilgili bozuklukların yaşam boyu önlenmesi, tanı konulması, değerlendirilmesi ve tedavi edilmesinde görev alır. Bi’Şey Seans’ta alanında uzman kişiler tarafından verilecek beslenme seanslarıyla sağlıkla kalalım!

Dil ve Konuşma Terapistleri ne iş yaparlar?

İletişim, dil, konuşma, ses ve yutma süreçlerinin gelişimi ve bozukluklarının önlenmesini, tanılanmasını, değerlendirilmesini, rehabilitasyonunu ve dil ve konuşma terapisi alanının bilimsel araştırmaları ile ilgilenen; sağlıklı, hasta veya engelli bireylerin yaşam kalitelerinin artırılmasını hedefleyen sağlık meslek elemanıdır. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kendi otonomisi olan yasal ve özgün bir meslektir.

Dil ve Konuşma Terapisti nasıl tedavi eder?

Dil ve konuşma terapistleri, dil ve konuşma gelişimi ve bozuklukları konusunda eğitimli kişiler olup bu bozuklukların tanı ve tedavisini gerçekleştirirler. Dil ve konuşma bozukluklarının tedavi sürecinde terapistler çocuk veya kişi ile birebir veya bir grup ortamı içerisinde çalışabilirler. Çocuklar için konuşma terapisti seçeceği de hizmetleri arasındadır.

Dil ve Konuşma Terapistleri Nerelerde Çalışır?

Dil ve konuşma terapisi bölümü mezunları Hastaneler, Üniversiteler, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri/Kurumları, Danışmanlık Merkezleri, Okullar, Yaşlı ve Bakım Evleri, Özel Klinikler gibi birçok alanda çalışma imkanına sahiptirler. 

Dil ve Konuşma terapisine ne zaman gidilmeli?

Her yaşta konuşma terapisi yapmak mümkündür. Fakat, problemin sebebi ile bağlantılı olarak kişinin bulunduğu yaşta konuşma terapisinden göreceği fayda ve çalışma süresi değişebilir. Örneğin; 3 yaşında konuşmuyor hangi doktora gitmeliyim? gibi bir soru aklınızı karıştırıyor ise bizimle iletişime geçin. En uygun tedavi yöntemi ile sizleri yönlendirelim

Çalıştığımız Alanlar

Bi'Şey Seans Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi olarak bir çok farklı çalışma alanı ile hizmet veriyoruz. Danışanlarımızı İhtiyaçlarına yönelik olan doğru ve nitelikli uzmanlarla buluşturmaya özen gösteriyoruz.

Dil ve Konuşma Bozuklukları

Dil ve konuşma bozuklukları, kişinin konuşulanları anlama ve kendini ifade etme becerilerinden birinde ya da her ikisinde görülen sorunları ifade eder. Dil ve konuşma bozuklukları psikolojik ya da dil ve konuşmaya bağlı sebeplerden meydana gelebilir. Özellikle dil konuşma terapisi, bu farklılığın üstesinden gelmekte etkilidir.

Konuşma Sesi Bozuklukları

Konuşma sesi bozukluğu, konuşmanın anlaşılabilirliğini etkileyen, iletileri aktarımını engelleyen, sesleri çıkartmadaki güçlüktür. Konuşma organlarında oluşabilecek yapısal, motor veya duyusal sorunlardan kaynaklanabilir. Çocukların sesleri geç öğrendikleri veya hatalı kullandıkları görülmektedir.

Otizm

Otizm, bireylerin dış dünyada var olan uyaranları algılamasını ve algıladığı bu bilgileri düzenleyerek kullanmasını zorlaştıran gelişimsel bir farklılıktır. Erken tanı ve doğru bir eğitim yöntemi ile yoğun olarak eğitim alan çocukların yaklaşık yüzde ellisinde otizmin belirtileri kontrol altına alınabilmektedir. Kişinin bu farklılığı tanımasında rol oynayabilmek önemlidir.

Dil ve Konuşma

Bi’Şey Seans Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’mizde farklı alanlardan olmak üzere toplam 25 uzman ile hizmet veriyoruz. Sağlığınızın önemi açısından doğru bir dil ve konuşma terapisti ile birlikte yaşam kalitenizi yükseltebilir ve daha sağlıklı bir hayat yaşayabilirsiniz. Dil ve Konuşma alanında hizmet veren uzmanlarımızdan randevu almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Herkes Seans'a Ulaşabilsin Diye!

Uzmanım Bi'Şey'de

Bir Adım Uzağınızdayız!

İstanbul’un gözde semtlerinden biri olan Nişantaşı’nda konumlanan ofisimiz Bi’Şey Seans Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi, farklı ulaşım alternatifleri sunarak ulaşılabilir bir seans hizmeti vadediyor.

Çalışma Saatlerimiz

Her Gün: 09.00/21.00

Neredeyiz?

Meşrutiyet Mahallesi, Vali Konağı Caddesi, Sorak Apartmanı, No:109, Daire:3, 34363, Şişli/İstanbul​
GSM: 0 (552) 156 94 94
Telefon: 0 (212) 231 94 94
E-Posta: iletisim@biseyseans.com

Randevu Alın!