Bi'Şey Seans

Çift terapisi

Çift ve aile ile çalışılarak, ilişkilerindeki çift etkileşimlerini iyileştirebilir, daha doyumlu bir ilişki sağlanabilir.

Çift Terapisi

İlişkinizde bu ve benzeri sorunları yaşıyor olmanız çok normaldir. Genel bilgi ve öneri niteliği taşıyan bu yorumlarımız doğru yöntem olarak sayılmamalıdır. Romantik ilişkinizi sağlıklı ve doğru adımlarla ilerletmek istiyorsanız eğer en iyi yol bir uzmandan destek almaktır.

Birbirini tamamlayan iki kişiden oluşan anlamına gelen çift kelimesi çift ilişkilerinin temelini oluşturur. Çift ve aile ilişkileri aynı zamanda sevgi, saygı, iletişim gibi birçok kavramı içerisinde barındırabilir. Çift ve aile ilişkilerini olumlu veya olumsuz olarak etkileyen önemli elementlerden bir tanesi ise iletişimdir. Bu sebeple doğru noktalarda iletişim kurabilmek ve iletişim becerilerini geliştirmek her çiftin ihtiyacıdır.

İletişim çatışmaları genellikle evli olmanın gereklilik ve sorumluluklarını tam olarak kabullenememiş, sağlıklı bir iletişimin ve işbirliğinin nasıl sağlanacağını öğrenememiş kişilerin ilişkilerinde ortaya çıkmaktadır. Bu tarz ilişkilerde, erken romantik dönemlerde bir süre ilişki iyi gidebilmektedir.

Çözüme kavuşamayan sık tartışmalar, olumlu duyguların azalması/ kaybı, cinsel yakınlığın azalması evliliğin sorunlu olduğunun işaretleri olabilmektedir. Çiftler için cinsellik de birtakım sorunları beraberinde getirebilir. Bu noktada çift cinsel terapi yöntemine başvurabilir. Hem kadınlar verge de erkekler için cinsel terapi hizmeti çözüm sağlayabilir. Cinsel Terapist ilişki içerisindeki tüm faktörleri değerlendirir. Bu konuda desteği yalnızca cinsel terapi uzmanı profesyonel olarak sunabilir.

Değersiz hissettirmek, içe kapanmak ve şiddet söz konusuysa eğer evliliğin büyük bir problem içinde olduğunu söylemek mümkündür. Böyle bir durumda, boşanma riskinin yüksek olduğunu da söyleyebiliriz. Ayrıca evlilik problemlerindensöz etmek için resmi olarak evli olmak şart değildir. Uzun dönemli ilişkilerde de bu tür sorunlar ile evlilik terapisine ihtiyaç duyulabilmektedir.

Destek İçin

Çift Terapisi hakkında bilgi almak için Nişantaşı Bi’Şey Seans Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nin uzman ekibine ulaşabilir ve sorularınıza cevap alabilirsiniz.

Bize ulaşmak için;

0(212) 231 94 94
0(552) 156 94 94 iletişim numaralarını arayabilirsiniz.

*Blog yazılarımız sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka bir uzmana başvurunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Alın!