Bi'Şey Seans

çift-iliskileri

Birbirini tamamlayan iki tekten oluşan anlamına gelen çift kelimesi çift ilişkilerinin temelini oluşturur. Çift ilişkileri aynı zamanda sevgi, saygı, iletişim gibi birçok faktörü barındırabilir.

Çift İlişkileri Nedir?

Çift ilişkilerini olumlu veya olumsuz olarak etkileyen en önemli faktör ise iletişimdir. Bu nedenle doğru iletişim kurabilmek ve iletişim becerilerini geliştirmek her çift için ihtiyaçtır.

Çiftleri terapiye getiren sebep, herhangi bir konuda anlaşamamaktır. Bununla birlikte, “tartışmak eşittir anlaşamamak” gibi bir algımız var; ancak tartışma, anlaşmazlığa işaret etmekle beraber, anlaşmazlığı çözümlemek, yani anlaşmaya varmak için de bir yol teşkil eder.

Aralarında ciddi çatışmalar olsa bile, birçok çift, çeşitli sebeplerle, tartışmaktan kaçınır. Yani, anlaşmazlık her zaman tartışmaya yol açmaz.

Çiftin tartışabilmesi, ilişkideki kuralların ve bu kuralları kimin/kimlerin koyacağının gündeme getirilmesidir; yalnızca tartışabiliyor olmak bile kurallarda ve kural koyanda değişiklik yapılması anlamına gelir.

Çift ve Aile Terapisi

Çift ilişkileri beraberinde tartışmaları veya sorunları da getirebilir, bu noktada önemli olan çiftlerin tartışmaları yönetme ve sorunlar ile baş etme becerilerinin gelişmesidir. Çift ve Aile Terapisi iletişimin kalitesini artıran ve çiftin çatışmalarının üstesinden gelmelerine yardımcı olan bir psikoterapi dalıdır. İlişkiye ara vermek için ya da ilişkiyi sağlıklık şekilde onarmak ve geliştirmek için çiftler ve aileler uzman arayışına girerler. İlişkiye ara vermek psikolog adına terapide kullanılabilecek bir alana dönüştürülebilir.

Çift ve Aile terapisinde çocukların seanslara katılım durumunda ebeveynler ile terapist birlikte karar vermektedir. Ancak çocukların katıldığı seanslarda, çiftler arası çatışmaya odaklanılmamaktadır. Ebeveynlik becerilerinin geliştirilmesi ve çocuğun gereksinimlerini anlamak, çözüm aramak hedeflenmektedir.

Çift ve Aile Terapisi hakkında bilgi almak için Nişantaşı Bi’Şey Seans Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nin uzman ekibine ulaşabilir ve sorularınıza cevap alabilirsiniz.

Bize ulaşmak için;

0(212) 231 94 94
0(552) 156 94 94

iletişim numaralarını arayabilirsiniz.

*Blog yazılarımız sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka bir uzmana başvurunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Alın!