Bi'Şey Seans

Bi'Şey Seans-Boşanma

Boşanma Sürecinde Çift ve Aile Terapisi

Boşanma süreci tüm aile bireylerini etkileyebilmektedir. Bu süreç içerisinde aile terapisi; hem süreç öncesi evlilik problemlerinde hem de süreçte kararın alınması itibariyle bu sürecin olumsuz etkilerini azaltmakta yarar sağlamaktadır.

Boşanma öncesi süreçte çift ve aile terapisi, çiftler arasındaki çatışmaların çözümüne odaklanmaktadır. Karara ilişkin değerlendirmelerin tekrar gözden geçirilmesi ve kararlılık konusunda netlik sağlamada yardımcı olmaktadır. Terapi, çiftlerin her iki tarafının da istekli olduğu durumlarda; tekrardan sağlıklı bir ilişki kurması görevini de üstlenmektedir.

Boşanma kararı verildikten sonraki süreçte çift ve aile terapisi, süreç sonrası yeni düzen kurma açısından yol göstermeyi amaçlamaktadır. Ayrıca bu süre içerisinde yaşanabilecek problemleri/çatışmaları azaltmak, terapinin en önemli amaçları arasındadır.

Boşanma sonrası süreçte çift ve aile terapisi, özellikle çocukların uyumu ile ebeveynlerin iş bölümüne odaklanmaktadır. Dolayısıyla her iki ebeveynin ebeveynlik becerilerini arttırmayı amaçlayan destekler sağlanmaktadır.

Çift ve Aile terapisinde çocukların seanslara katılım durumunda ebeveynler ile terapist birlikte karar vermektedir. Ancak çocukların katıldığı seanslarda, çiftler arası çatışmaya odaklanılmamaktadır. Ebeveynlik becerilerinin geliştirilmesi ve çocuğun gereksinimlerini anlamak, çözüm aramak hedeflenmektedir.

 

Çift ve Aile Terapisi Hizmeti hakkında bilgi almak için Nişantaşı Bi’Şey Seans Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nin uzman ekibine ulaşabilir ve sorularınıza cevap alabilirsiniz.

Bize ulaşmak için;

0(212) 231 94 94
0(552) 156 94 94

iletişim numaralarını arayabilirsiniz.

*Blog yazılarımız sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka bir uzmana başvurunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Alın!