Bi'Şey Seans

Blumiya Nervoza Nedir Bi'Şey Seans

Sıklıkla Blumiya olarak bilinen Blumiya Nervoza, psikolojik temelli bir yeme bozukluğudur. Sıklıkla tıkınırcasına yeme ve sonrasında kusma davranışı ile karakterizedir.

Nedir?

Ergenlik öncesi ya da 40 yaş sonrasında başlangıç nadirdir. Sıklıkla tıkınırcasına yeme kilo vermek amaçlı diyet sırasında ya da sonrasında başlar. Çok sayıda stresli hayat olayı yaşanması bulimia nervozayı tetikleyebilir. Sıklıkla bozuk yeme davranışı en az birkaç yıl sürebilmektedir.

Bu durumdan muzdarip insanlarda yeme konusunda yoğun endişe ve kaygı görülmektedir. Tüketilen gıdalardan pişmanlık duyma ve vücuttan atma isteği baskındır. Özellikle dış görünüş algısı ve kaygı ile ilişkilidir. Özellikle kadınlarda ve ergenlik dönemindeki kızlarda sık görülmektedir. Doğru tedavi ile Blumiya iyileştirilebilir ve üstesinden gelinebilir bir hastalıktır.

Nasıl Tedavi Edilir?

Tedavi seçenekleri sadece psikoterapi değil, aynı zamanda beslenme danışmanlığı, aile terapisi ve ilaç kullanımı kombinasyonundan oluşur. Blumia Nervoza tedavisi ilk önce psikoterapi ile başlar. Amaç, hastanın yiyeceklere karşı sağlıklı ve rasyonel tutumlarını yeniden inşa etmesine yardımcı olmaktır.

Hizmet hakkında ve yağ ölçümü ile ilgili daha fazla bilgi almak için Nişantaşı Bi’Şey Seans Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nin uzman ekibine ulaşabilir ve sorularınıza cevap alabilirsiniz.

Bize ulaşmak için;

0(212) 231 94 94
0(552) 156 94 94

iletişim numaralarını arayabilirsiniz.

*Blog yazılarımız sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka bir uzmana başvurunuz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Alın!