Bi'Şey Seans

bireysel psikoterapi

Bireysel terapi, danışan ile psikoloğun birebir yönettiği bir terapi şeklidir. Amaç danışanın, tepkileri, duyguları, davranışları veya ilişki problemlerini hafifletmektir.

Nedir?

Danışanın psikoloğu ile birebir olarak çalıştığı terapi şekli Bireysel Terapidir. Çift-Aile Terapisinden farklı olarak yalnızca kişi ile uzmanın gerçekleştirdiği seanslardan oluşmaktadır. Amaç kişinin, kendisini fizyolojik tepkiler, duygular, davranışlar, inanışlar veya ilişki problemleri olarak gösteren olumsuz deneyimlerini hafifletmeye yöneliktir.

Bu tür terapiler, grup ya da aile terapileri, gibi başka uygulamalarla beraber de kullanılabilir. Danışanların kendi perspektiflerndeki problemlere örnek olarak; kendini ifade etmede güçlük, uykusuzluk, performans kaygısı, kaygılar ve korkular, kendine güven sorunu, insan ilişkilerinde problem yaşama, öfke patlamaları, tekrarlanan başarısızlıklar gibi konular gösterilebilir. Bu sürecin uzunluğu danışanın ihtiyacına göre belirlenir.

Hedefleri Nelerdir?

Terapinin amacını psikolog ve danışan ortak karar ile belirlemektedir. Terapiye başvuran danışanın hedefi psikoterapi süreci içerisinde değişime uğrayabilir. Buna rağmen terapinin hedefleri şunlar olabilir;

• Duygusal zorlukların üstesinden gelmek
• Davranış ve tutum değişikliği sağlamak
• Romantik ilişki, aile ve diğer bireylerle olan ilişkileri düzenlenmek
• Hayata yön verecek kararları kişiye en uygun şekilde almak
• Özgüveni artırmak
• Sorunlarla başa çıkma kapasitesini yükseltebilmek
• Psikolojik sorunları ortadan kaldırmak
• Öz farkındalığı artırabilmek.

Amaç kişinin, kendisini somatik tepkiler, davranışlar, inanışlar, ilişki problemleri veya duygular olarak gösteren iç sancılarını hafifletmeye yöneliktir.

Daha fazla bilgi almak için Nişantaşı Bi’Şey Seans Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nin uzman ekibine ulaşabilir ve sorularınıza cevap alabilirsiniz.

Bize ulaşmak için;

0(212) 231 94 94
0(552) 156 94 94

iletişim numaralarını arayabilirsiniz.

*Blog yazılarımız sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka bir uzmana başvurunuz.

1Yorum

  • Mark, Eylül 6, 2022 @ 10:49 am Cevapla

    Thanks for your blog, nice to read. Do not stop.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Alın!